Do suwalskiego ratusza wpłynęła petycja ws. kaczkomatów

Pojemniki do karmienia kaczek w Suwałkach

Ponad 800 mieszkańców Suwałk podpisało się pod petycją dotyczącą postawienia w mieście kaczkomatów, która w piątek (04.09) wpłynęła do Urzędu Miasta w Suwałkach. 

 

Petycja ma na celu postawienie trzech kaczkomatów na terenie Suwałk – na Bulwarach, okolice Zalewu Arkadia oraz mostu na ulicy Noniewicza. Urządzenia te będą zawierały informacje czym należy karmić kaczki, a czym nie i dlaczego, a także za symboliczną opłatą będzie można nabyć pokarm do karmienia ptaków.

 

Kaczki w mieście są karmione chlebem, głównie białym, który może doprowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym do schorzenia o nazwie “anielskie skrzydło.” Choroba ta polega na deformacji ostatniego stawu skrzydła, w wyniku czego lotki ptaka odstają, zamiast leżeć blisko ciała. Gdy schorzenie się rozwinie, uniemożliwia latanie i kończy się śmiercią ptaka. Nie istnieje żaden zabieg, który mógłby pomóc, a “anielskie skrzydło” spowodowane jest właśnie niewłaściwą dietą. Bezustanne dokarmianie ptaków powoduje, że ptaki zaczynają polegać tylko na tym źródle pożywienia, zamiast na swojej naturalnej diecie. 

 

- Złożyliśmy również wniosek do Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedla Północ I, aby ustawić kaczkomat na Kaczym Dołku ze względu na to, że te miejsce im podlega. Uważam, że takie działanie przyniesie wiele dobrego. W szczególności spowoduje to zwiększenie świadomości mieszkańców Suwałk na temat właściwego karmienia ptaków, a przede wszystkim zadbamy o zdrowie kaczek. Będzie to również świetna atrakcja dla mieszkańców miasta, a także turystów. Urządzenia takie funkcjonują już w wielu miejscowościach jak na przykład w Giżycku, gdzie ludzie chętnie z nich korzystają, sądzę, że podobnie będzie w naszym mieście - powiedział Kamil Raczkowski, autor petycji.

 

6 Komentarzy

Adrian

04/09/2020

Szkodliwość karmienia kaczek chlebem to jeden z bardziej rozpowszechnionych mitów. Otóż trzeba sobie powiedzieć, że chleb nie jest szkodliwy a już na pewno nie rozsadza brzuszków. W każdym razie lepiej kaczki karmić niż nie karmić.Podobnie jak u ludzi lepsza byłaby zrównoważona dieta.

Kaczkomaty w Giżycku to była zupełna porażka. Za 1 zł dawał garstkę ziarenek którą nie dało się nakarmić nawet wróbla. Kiedy pokarm się skończył, to wrzucałeś złotówkę i ne dostawałeś nic. I tak najczęściej wszystko lądowało na dnie kanału, bo po nabrzeżu ptaki nie chodziły.

Nie kaczkomaty a kaczoromaty! Nie bądźcie tacy delikatni.

A może gołębiomaty też?

Ludzie. Czy naprawdę nie ma na co wydawać pieniędzy w tym kraju? Czy nie ma większych problemów w tym kraju karmieniem kaczek się będziecie zajmować? Obserwując działania niektórych ludzi zauważamy że niektórzy nic w życiu nie potrafią robić więc zajmują się po prostu bzdurami

Gość

05/09/2020

Genialne!!! Oto jak się powinno walczyć z pisowską obłudą - humorem :P Brawa dla pomysłodawców!!!! Wszystkie kaczkomaty sygnować podobizną Jarosława :P

A może by tak straż miejska zamiast spania nad zalewem w aucie zajeła się tą sprawą. Wielkokrotnie widuję tych panów w aucie  nad zalewem, mam też zdjęcia jak to resluzują swoje obowiązki darmozjady.

Dodaj komentarz