Utrata i 100-lecia Niepodległości w październiku

PDM dokończy remont Utraty w Suwałkach

Firma PDM Suwałki wygrała przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Zieleni. Dzięki inwestycji zostanie dokończony remont ul. Utrata na odcinkach, które pozostały do wykonania po rozpoczętych w ubiegłym roku pracach.

 

Remont ul. Utrata przebiegać będzie na odcinku od ul. Dwernickiego do ul. Waryńskiego. Wykonana zostanie nawierzchnia, której nie wyremontowano w ubiegłym roku. Prace mają zakończyć się w październiku tego roku. W sumie inwestycja pochłonie 848 709 zł. Miasto na remont tej drogi pozyskało 550 000 zł dotacji z Ministerstwa Infrastruktury. Warto zaznaczyć, że dzięki dotacji i korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu postanowiono ogłosić przetarg na remont ul. Podhorskiego.

 

W ostatnich dniach podpisana została również umowa na dokończenie prac przy budowie ulicy 100-lecia Niepodległości (drogi, która połączy ul. Utratę i Sejneńską). Suwalski PDM wykona inwestycję za kwotę 1 998 540,57zł. Prace mają zostać wykonane do 30 września 2020 roku. Po przejściu procedur odbiorowych droga zostanie otwarta i przejezdna z końcem października tego roku. Łącznie inwestycje pochłoną prawie 3 mln zł.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz