Przegrany mecz Ślepska na zakończenie roku.

W ostatnim w tym roku meczu PlusLigi Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 30:32, 22:25).Biało-niebiescy nie sprawili tym samym świątecznego prezentu kibicom, którzy tłumnie wypełnili trybuny  "Suwałki Areny".

Początek spotkania sprzyjał gospodarzom, ale rywalizacja szybko się wyrównała. Kontratak Jakuba Szymańskiego odwrócił start meczu na korzyść "Zaksy" (6:4). Mimo prób zwiększenia przewagi przez gości (12:10), siłą drużyny Ślepska Malow Suwałki był Paweł Halaba, który skutecznie przyczynił się do zrównania wyniku (13:12). Serwis okazał się mocnym atutem miejscowych, którzy utrzymywali kontakt z rywalami (19:19). W kluczowym momencie, Bartosz Bednorz zdobył dla kędzierzynian punkty zagrywką, a blok Marcina Janusza przeważył na korzyść wicemistrzów Polski (21:20). Podopieczni Tuomasa Sammelvuo utrzymali przewagę w ofensywie, kończąc pierwszy set skuteczną kontrą.

W drugiej części meczu podopieczni Dominika Kwapisiewicza rozpoczęli z większym animuszem. Ziga Stern skutecznie spisywał się w polu serwisowym (3:0), ale chwilę później do głosu doszli wicemistrzowie Polski (5:6). W ciągu kilku minut gospodarze ponownie objęli prowadzenie (9:6). Serwis Pawła Halaby oraz kontry Zigi Sterna i Bartosza Filipiaka pozwoliły Ślepskowi Malow Suwałki utrzymać przewagę (19:15). Mimo odrobienia strat za sprawą zagrywki Marcina Janusza (17:19) i technicznego zagrania Łukasza Kaczmarka (20:21), to biało-niebiescy mieli pierwszą piłkę setową (24:22). Nie zdołali jej jednak wykorzystać, a nieskutecznym atakiem popisał się Matias Sanchez. Drugą partię zakończył efektownym blokiem Andreas Takvam, były środkowy Ślepska Malow Suwałki.

Trzecia odsłona rozpoczęła się z ponownie przewagą Ślepska Malow Suwałki (4:2), ale gospodarze szybko oddali inicjatywę, co skutkowało remisem (6:6). Skuteczne kontry i dobre zagrania Joaquina Gallego pozwoliły gospodarzom ponownie objąć prowadzenie (11:8). Po drugiej stronie siatki skutecznością imponował Łukasz Kaczmarek, a zespół Tuomasa Sammelvuo dobrze radził sobie w bloku (13:13). Pomimo dobrej gry Bartosza Filipiaka, atakującego biało-niebieskich, kluczowy moment spotkania należał jednak do Bartosza Bednorza, który popisał się asem serwisowym (23:21). Ostatni punkt w meczu, podobnie jak w drugim secie, zdobył Andreas Takvam, który zamknął tym samym świąteczne spotkanie w Suwałkach.

MVP meczu wybrano Łukasza Kaczmarka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)