Porażka na pożegnanie z I Ligą

Wigry Suwałki przegrały z Zagłębiem Sosnowiec

W ostatnim spotkaniu Fortuna 1 Ligi suwalskie Wigry przegrały przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.

Rzuty karne zadecydowały o wyniku ostatniego spotkania biało-niebieskich w sezonie 2019/20. Goście z Sosnowca trzykrotnie podchodzili do piłki ustawionej na jedenastym metrze i dwukrotnie trafiali do bramki Wigier. Pierwszy z nich podyktowany został w ostatniej minucie pierwszej połowy. Do piłki podszedł Szymon Pawłowski, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę, a dobitkę obronił bramkarz Wigier.

W drugiej odsłonie meczu goście już się nie mylili. W 64 minucie faul w polu karnym Adriana Karankiewicza poskutkował drugą jedenastką. Tym razem do piłki podszedł były zawodnik Wigier Filip Karbowy, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i dał swojej Drużnie prowadzenie. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Fabian Piasecki, który również nie pomylił się z rzutu karnego i przypieczętował zwycięstwo i utrzymanie na pierwszoligowych boiskach Zagłębia Sosnowiec.

Z 1 Ligi oprócz Wigier spadły również Chojniczanka Chojnice i Olimpia Grudziądz, a do Ekstraklasy awansowały Stal Mielec i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Trzeci zespół, który w przyszłym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej wyłonią baraże. O awans powalczą Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.