Medale kolarzy w urodzinowej atmosferze

10 medali MTB podczas zawodów z cyklu Maratony Kresowe w Supraślu

10 medali zdobyli kolarze MTB Suwałki podczas niedzielnych (02.07) zawodów z cyklu Maratony Kresowe w Supraślu. Dodatkowo, tego dnia 50 urodziny obchodził jeden z zawodników - Dariusz Tasior.

Na starcie wyścigu w Supraślu zameldowała się dwudziestoosobowa reprezentacja Klubu Rowerowego MTB Suwałki. Tuż przed wyścigiem spadł deszcz i w lesie zrobiło się dość ślisko. Łatwo było o błąd, który kończył się upadkiem. Na szczęście takie przygody ominęły zawodniczki i zawodników z Suwałk. Wszyscy bezpiecznie ukończyli rywalizację z dobrymi rezultatami. Po ogłoszeniu wyników okazało się że będą uczestniczyć w dziesięciu dekoracjach.

•     Joanna Szadkowska – 1 miejsce w kategorii K30-39
  •     Dariusz Tasior – 1 miejsce w kategorii M50-59
  •     Antoni Wińcza – 1 miejsce w kategorii M60-69
  •     Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii K40+ (dystans FIT)
  •     Mikołaj Szeliga – 3 miejsce w kategorii M16-29 (dystans Maraton)
  •     Andrzej Bąkała – 3 miejsce w kategorii M60-69
  •     Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M70+
  •     Michał Woroniecki – 3 miejsce w kategorii M15-39 (dystans FIT)

Do sukcesów dorosłych dołączyli młodsi zawodnicy startujący na dystansach FIT i MINI. 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu FIT zdobyli kolarze w składzie Filip Chmielewski, Dawid Czerniawski, Filip Klekotko i Hubert Pomian. Z kolei trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu MINI wywalczyły Żaki w składzie Michał Dębski, Adrian Pietkiewicz, Bartosz Pomian, Aleksander Bryliński i Dawid Gabor

Dla jednego z suwalskich zawodników Maraton Kresowy w Supraślu był wyjątkowy. Dokładnie w tym dniu przypadły 50 urodziny Dariusza Tasiora. Na mecie czekało na niego owacyjne przyjecie. Były race dymne, trąbki, dzwonki a także urodzinowy tort. Darek stojąc na najwyższym stopniu podium wysłuchał gromkie „Sto lat”.