Karatecy wrócili do rywalizacji

Medal karateki z Suwałk

Adrian Bugieda z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin zdobył srebrny medal podczas ogólnopolskiego Turnieju Karate Shinkyokushin Polish Open.

 

W dniu 26 września w Starachowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Polish Open. W turnieju wystartowali zawodnicy w przedziale wiekowym kadeta i juniora. Był to pierwszy start karateków od 8 marca tego roku z powodu ogłoszenia pandemii koronawirusa. Pierwotnie zawody w Starachowicach miały być Turniejem Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Niestety z powodu pandemii Europejska Organizacja Shinkyokushin odwołała w roku 2020 wszystkie Mistrzostwa Europy. Na dzień dzisiejszy, jeżeli nic się nie zmieni, karatecy mogą rywalizować tylko na zawodach krajowych.        

                                                                                                                         
Do Starachowic przyjechało niewielu zawodników, wystartowało łącznie około 70 osób. Z powodu przeziębień z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin wystartował tylko jeden zawodnik - Adrian Bugieda. Adrian wystartował jako kadet i walczył w kategorii wagowej do 60 kg. W finale po wyrównanej walce i wskazaniu sędziów 2 do 2, sędzia maty wskazał na przeciwnika i Adrian musiał zadowolić się drugim miejscem. - Ten srebrny medal jest pierwszym medalem suwalskich karateków w okresie pandemii, miejmy nadzieję ze nie będzie to ostatni sukces w tym roku - przekazał Marek Kreipcio, trener suwalskich karateków.

 

1 Komentarzy

lukasz jakubowski

29/09/2020

gratulacje suwalscy karatecy pozdrawia was  i suwalski klub karate kyokushin

Dodaj komentarz