Finał mistrzostw w minisiatkówce dziewcząt

Finał mistrzostw w minisiatkówce dziewcząt

 

W sobotę (18.05) w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" odbył się Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving.

 

W zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny dziewcząt województwa podlaskiego, które uzyskały awans do finału w lokalnych turniejach eliminacyjnych.
Zawody rozegrano w czterech kategoriach: dwójek, trójek, czwórek i po raz drugi w historii - w singlach.

 

Aż trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii zagrają w Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving w Katowicach, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Kwalifikacje do katowickiego finału, puchary i pamiątkowe medale wręczyli zawodniczkom i trenerom najlepszych zespołów - Dariusz Jaworowski, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, Marek Klimaszewski, wiceprezes POZPS i trener SUKSS Suwałki, Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, Beata Harasimowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Ślepsk Malow Suwałki oraz Jakub Macyra i Łukasz Rudzewicz, reprezentujący biało-niebieskich. W porannym otwarciu zawodów wziął natomiast udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, który dokonał oficjalnego rozpoczęcia turnieju i przywitał wszystkie, obecne w hali uczestniczki rywalizacji.

 

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving:

 

Kategoria singli dziewcząt

1. ŁAPS Łapy (Maria Suchodolska)
2. UKS Set III Wasilków (Pola Kownacka)
3. Orły Białystok I (Zuzanna Groblewska)

 

Kategoria dwójek dziewcząt

1. MOSiR Bielsk Podlaski
2. UKS Olimpik Mońki I
3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

 

Kategoria trójek dziewcząt

1. KS BAS SP 9 1 Białystok
2. UKS Set I Wasilków
3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

 

Kategoria czwórek dziewcząt

1. KS BAS SP 26 1 Białystok
2. KS BAS SP 9 1 Białystok
3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

 

Dodaj komentarz