Artystyczne półkolonie w Suwalskim Ośrodku Kultury

Zajęcia artystyczne dla dzieci w SOK

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 14 lat na wakacyjne zajęcia. "Zdemaskowani - z moją twarzą mi do twarzy" to warsztaty interdyscyplinarne organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji LATO W TEATRZE, w której SOK uczestniczy już po raz kolejny. Zgłoszenia od piątku, 10 lipca.

 

Półkolonie odbędą się w terminie 27.07-8.08.2020 r . W ciągu tych dwóch tygodni uczestnicy zajęć zostaną przeprowadzeni przez rozbudowany proces teambuildingu, m.in. za pomocą technik inspirowanych socjoterapią, stworzą własną maskę i wezmą udział w improwizowanych etiudach maskowych z udziałem form teatru ulicznego: szczudlarstwa, kuglarstwa, będą się bawić, tańczyk i grać na bębnach typu djembe. Doświadczenia te złożą się na końcowy pokaz plenerowy. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy: Izabela Giczewska, Adrianna Krymska, Małgorzata Makowska, Agata Włodarczyk-Bucharowska i Mirosława Krymska.

 

- Obierając za temat pracy maskę nie podejrzewaliśmy, że konteksty jej użycia będą tak szerokie i wychodzące poza materię teatralną. W czasie przeniesienia wielu dziedzin życia do tzw. "on-line'u" nie bez znaczenia są też maski, za którymi ukrywamy się w przestrzeni wirtualnej. Nasze pragnienia eksploracji performatywnych mocy maski pozostają jednak takie same: chcemy zgłębiać jej transformujące właściwości, badać jak działa na budowanie relacji jej zakładanie i zdejmowanie. W obecnej sytuacji ważna jest dla nas także praca nad wątkiem nakładania masek w przestrzeni wirtualnej - mówiła Mirosława Krymska z Suwalskiego Ośrodka Kultury, pedagożka i instruktorka teatralna, która poprowadzi z dziećmi część zajęć. 

 

Zgłoszenia dzieci od godz. 9.00, w piątek, 10 lipca 2020 r., w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność złożenia kompletnych zgłoszeń. Szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

Dodaj komentarz