20-lecie Studia Piosenki „Świetlik”

Studio Piosenki „Świetlik” w tym roku obchodzi swoje 20-lecie

 

Studio Piosenki „Świetlik” w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na jubileuszowy koncert, podczas którego wystąpią młodzi adepci sztuki wokalnej.

 

Studio Piosenki „Świetlik” w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Jego powstanie zostało zainicjowane w 2004 r. podczas I edycji Konfrontacji Talentów Wokalnych Świetlik. Grupę prowadzi i szkoli Emil Kulbacki. Pod okiem instruktora młodzież poznaje podstawowe zasady emisji głosu, pracy z mikrofonem oraz przygotowuje utwory i kształci umiejętności związane z publicznym wykonywaniem piosenki na scenie. Repertuar zespołu obejmuje utwory rozrywkowe, patriotyczne, religijne oraz kolędy i piosenki świąteczne. Młodzi wokaliści uczą się śpiewać piosenki zarówno solo, w małych dwu- trzyosobowych zespołach, jak również przygotowują repertuar jako cały zespół „Świetlik”.

 

Zespół udziela się artystycznie na różnego rodzaju koncertach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta w Suwałkach. Swoje umiejętności wokalne prezentują z powodzeniem na konkursach i festiwalach wokalnych w kraju. Grupa jest również zapraszana do koncertów przez inne zewnętrzne instytucje.

 

Jubileuszowy koncert odbędzie się w piątek 21. czerwca o godzinie 19.00 w sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. Bilety dostępne w kasie SOK i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz