Rozdadzą sadzonki pobłogosławione przez Papieża Franciszka

Darmowe sadzonki świerka z nasion pobłogosławionych przez Papieża Franciszka

Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku przygotowała sadzonki świerka z nasion pobłogosławionych przez Papieża Franciszka dla mieszkańców regionu. W Suwałkach darmową sadzonkę będzie można odebrać na placu przy Konkatedrze św. Aleksandra.

 

Wydarzenie miało miejsce 7 grudnia 2017 roku podczas audiencji przy okazji zainstalowania Drzewa Bożonarodzeniowego z Diecezji Ełckiej na Placu św. Piotra w Rzymie. Ordynariusz Diecezji Ełckiej wraz z Leśnikami poprosił Ojca Świętego o pobłogosławienie nasion, które są aktualnie sadzone m.in. w Puszczy Białowieskiej.

 

Ojciec święty naucza: „Z faktu bycia stworzonymi na Boży obraz i nakazu czynienia sobie ziemi poddaną nie można wywnioskować absolutnego panowania nad innymi stworzeniami. Ważne jest odczytywanie tekstów biblijnych w ich kontekście, we właściwej hermeneutyce, i przypominanie, że zachęcają nas one do „uprawiania i doglądania” ogrodu świata” (Franciszek, Laudato sì, 67)”

 

Lasy Państwowe przygotowały również ograniczoną ilość sadzonek, które będą nieodpłatnie dostępne dla chętnych. Rozdawanie sadzonek zaplanowane jest na sobotę 8. maja w godzinach 10.00-12.00:

 

  • Ełk – Plac św. Jana Pawła II;
  • Suwałki – plac przy Konkatedrze św. Aleksandra;
  • Augustów – plac przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz