Budzisko lepiej omijać  - apeluje wojewoda

Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wydał komunikat w związku z protestem rolników

 

W związku ze złożonym zawiadomieniem o zgromadzeniu publicznym środowisk rolniczych na trasie S61 w Budzisku na granicy Polski i Litwy, należy spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu pojazdów. Protest rozpocznie się 1 marca o godz. 10.00 i trwać będzie do 7 marca do godz. 10.00. 

 

Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wydał komunikat w związku ze złożonym zawiadomieniem o zgromadzeniu publicznym środowisk rolniczych na trasie S61 w Budzisku na granicy Polski i Litwy. Organizator protestu zapowiedział zablokowanie wjazdu z Litwy do Polski dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 ton, z jednoczesnym pozostawieniem przejezdności lewego pasa ruchu. W wyniku blokady, pojazdy ciężarowe będą kierowane na Miejsce Obsługi Podróżnych w Budzisku, gdzie zostaną objęte monitoringiem obrotu towarowego artykułów rolnych. 

- W związku z zaistniałą sytuacją utrudnienia mogą wystąpić po obu stronach granicy. Kierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony zachęcamy do podróży na Litwę drogą krajową nr 16 przez Ogrodniki. Liczymy, że zgodnie z zapowiedzią Organizatora zgromadzenia trasa S61 w kierunku Litwy pozostanie przejezdna - przekazał wojewoda.

2 Komentarzy

mieszkaniec

01/03/2024

To już zaczyna być denerwujące i uciążliwe. Widać na przykładzie wczorajszym jak chłopulki idą w politykę. Co gmina to wrzeszczący przedstawiciel - aby się wyróżnić.

Czy wolno blokować przejście graniczne służące dla kilku krajów (jedyna droga łącząca z resztą Europy)? Co na to Straż Graniczna?

Dodaj komentarz