Pokaz samochodów i kolejne koncerty - Suwałki Blues Festival gra dalej

Pokaz samochodów Mazda MX5, animacje dla najmłodszych

Pokaz samochodów Mazda MX5, animacje dla najmłodszych, a przede wszystkim duża dawka bluesowej muzyki - za nami piątek (08.07) z Suwałki Blues Festival.

 

Wiele dzieje się dziś praktycznie w całym mieście. Suwałki Blues Festival trwa w najlepsze i jak co roku przyciąga tłumy mieszkańców i przyjezdnych gości. W czwartek (07.07) publiczność rozgrzały takie gwiazdy jak Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, czy Krzysztof Cugowski, którzy wzięli udział w specyficznym koncercie pod hasłem "Blues mieszka w Polsce". Dziś natomiast usłyszeć już można było typowo bluesowe brzmienia. Na głównych scenach wystąpili między innymi Gary Moore Tribute Band, Rita Engedalen Band, czy Nottoden Blues Band. 

- Tegoroczny festiwal repertuarowo jest odmienny od wszystkich poprzednich. mamy że tak powiem trójdzielność polsko-litewsko-norweską. To też jest swego rodzaju atrakcja, bo przecież z bluesem norweskim i litewskim rzadko mamy do czynienia, a jest to muzyka pełnowartościowa, pełnobluesowa i również pogodna. Dla ludzi ten festiwal to poczucie pełnego bezpieczeństwa. Jak przyjeżdżam w tym okresie do Suwałk to wiem, że będę słuchał dobrej muzyki, że będzie pogodnie i że będzie poczucie pełnego bezpieczeństwa, niezależnie od pory dnia czy nocy - mówił Jan Chojnacki, dyrektor artystyczny Suwałk Blues Festival.

SBF to jednak nie tylko muzyka. Na placu Marii Konopnickiej przygotowano bluesową piaskownicę z atrakcjami dla najmłodszych. Tradycyjnie też odbył się Suwałki Blues Drift 2022, czyli pokaz samochodów Mazda MX5 na placu przy ulicy Kościuszki. 

 

1 Komentarzy

W tym roku na suwalskim Festiwalu było tyle "gwiazd", że wyższy poziom muzyczny widziałem na ulicach i dworcach warszawskich !

Dodaj komentarz