Zlot morsów i zimowe biegi na Stacji Pogodne Suwałki

Parada morsów, kąpiel w Zalewie Arkadia i zimowe bieganie

 

Parada morsów, kąpiel w Zalewie Arkadia i karnawałowe bieganie - w niedzielę (14.01) licznie zgromadzeni suwalczanie wzięli udział w zimowej imprezie Stacja Pogodne Suwałki. 

 

Parada morsów ulicami miasta, wspólna kąpiel i biegi dla chętnych w każdym wieku - dziś w Suwałkach po raz kolejny licznie zebrani mieszkańcy miasta i przybyli goście bawili się na Stacji Pogodne Suwałki. Podobniej jak przed rokiem, tegoroczna edycjia wydarzenia trwała przez dwa dni. W sobotę (13.01) w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury z suwalczanami oraz pasjonatami podróży spotkali się Dariusz Morsztyn, Piotr Malczewski oraz Krystyna i Piotr Bagińscy, a tematem przewodnim było jezioro Bajkał. Oprócz tego przygotowano wieczór saunowy z Saunamistrzem oraz Ice Disco, czyli dyskotekę na lodowisku.

 

Drugiego Dnia Stacja Pogodne Suwałki przeniosła się pod Centrum Handlowe Plaza gdzie w samo południe spotkały się Kluby Morsów z całego regionu, które we wspólnej paradzie przeszły ulicami miasta nad Zalew Arkadia, gdzie skorzystali z zimowej kąpieli. Oprócz tego na chętnych czekały balie, mobilne sauny, leżaki z kocami i  zimowa kuchnia do spróbowania, a dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę animacji z bohaterami bajki „Kraina lodu”. Z kolei suwalski WOPR przygotował pokaz ratownictwa, aby każdy mógł zobaczyć jak się zachowywać, gdy np. zobaczymy osobę pod którą załamał się lód. 

 

Ostatnim punktem programu były karnawałowe biegi. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse do pokonania: Karnawałowy bieg na dystansie 5 km ścieżkami nad Zalewem Arkadia (atest PZLA), Karnawałowy Bieg dla Dzieci  na dystansie 650 metrów oraz Marsz Nordic Walking  na dystansie 1.7 km. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna w klimacie latino. Nagrodzone zostały osoby z miejsc I-III w kategorii kobiet i mężczyzn w biegu na 5 km, natomiast każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowe nagrody otrzymało również 12 osób za najbardziej oryginalne przebrania.

 

1 Komentarzy

ZP do wody

17/01/2024

Czego symbolem są te maszerujące diabły ? Zdzisia Pysia ,przydupasa  Czesia?

Dodaj komentarz