Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Suwałk

Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”

 

Licznie zgromadzeni suwalczanie przeszli w niedzielę (25.09) ulicami miasta, biorąc udział w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”.

 

Podobnie jak w wielu miastach w kraju, w tym roku również w Suwałkach zorganizowany został marsz promujący chrześcijańskie wartości. Wierni spotkali się na wspólnej modlitwie w kościele Piotra i Pawła, gdzie odbyła się msza święta, a następnie przeszli ulicami miasta do Parku Konstytucji 3 Maja na Rodzinny Festyn. Były wspólne śpiewy, słodki poczęstunek i atrakcje dla najmłodszych.

- Od wielu lat w poszczególnych miastach naszego kraju odbywają się takie marsze. W Suwałkach nie odbywał się w związku z tym, że przygotowywaliśmy się do obchodów 300-lecia Suwałk. Zamiast marszu odbywała się więc nowenna, ale teraz, po zakończeniu obchodów po raz pierwszy w takiej formule organizujemy marsz dla życia i rodziny. W marszu chodzi o promocję podstawowych wartości chrześcijańskich jak życie, rodzina, wychowanie w rodzinie. To są fundamenty tego, aby przyszłe pokolenia miały solidne oparcie w tych tradycyjnych wartościach chrześcijańskich - powiedział Jacek Juszkiewicz, członek Suwalskiej Rady Środowisk Katolickich..

Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem „I ślubuję Ci”.

- Hasło odwołuje się do przysięgi małżeńskiej i mówi o odpowiedzialności człowieka. Ślubowanie 2 osób przed ołtarzem, przed Bogiem, zobowiązuje do dotrzymania tej przysięgi. Chodzi również o to, aby nie była to jedynie formalność, a żeby wcielać idee zawarte w przysiędze w swoje życie. Wtedy każda rodzina będzie na pewno rodziną mocną w miłości i w Bogu - mówił Juszkiewicz.  

 

11 Komentarzy

czytelnik

26/09/2022

Ciekawe ,ilu tu rozwodników było. Kurski też kilka razy ślubował. Ale nie każdy ma kolegę biskupa....

poll

26/09/2022

Dodane przez Bhaa w odpowiedzi na

Normalni ludzie z normalnych rodzin, jak zapewne ty - prześmiewco. Zawsze masz alternatywę u tęczowych....

Dodaj komentarz