Lekarze z Suwałk odznaczeni za walkę z COVID-19

Suwalscy lekarze odznaczeni Brązowymi Krzyżami Zasługi

Wojewoda podlaski odznaczył Brązowymi Krzyżami Zasługi lekarzy ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach oraz Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach.

 

Odznaczenia lekarze otrzymali we wtorek (21.06) z rąk Bohdana Paszkowskiego za zaangażowanie wykraczające poza zakres obowiązków służbowych w czasie pandemii COVID-19. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała Urszula Mojżesz - ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach - placówki, w której od początku pandemii hospitalizowanych było ok. 770 pacjentów, z czego ok. 400 zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Zespół, którym dowodziła lekarz, był gotowy do pracy w trudnych i stresujących warunkach. Ordynator była zaangażowana w organizację środków ochrony indywidualnej, gdy były one trudno dostępne.

 

Odznaczenie we wtorek odebrali także pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach: Mariola Balcewicz, Jadwiga Gulbierz oraz Elżbieta Luto. Wszystkie wykazały się dużym zaangażowaniem, wykraczającym poza zakres obowiązków służbowych w trakcie pandemii COVID-19. Wyróżnione stanęły na "pierwszej linii", by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

Wojewoda podlaski wręczył również Brązowy Krzyż Zasługi Ewelinie Potaś z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, która poświęcała prywatny czas na edukację personelu związaną z nowym zagrożeniem, jakim wówczas był koronawirus. Wdrażała liczne procedury zwiększające bezpieczeństwo.

 

Źródło: PUW Białystok

7 Komentarzy

Anonymous

23/06/2022

Przechodzilem covida jak zwykla grype , za co te ordery.

Ciekaw jestem ilu z nich pójdzie siedzieć za kłamstwa covidowej, lub za niepotrzebne i zamierzone podłączenie pod wadliwe separatory które to miały zabijać ludzi. Ciekawe ile to jeszcze potrwa aby wszystko wyszło na jaw...

alonzo mordziaty

23/06/2022

ta "publycystyka" to pod nowy sezon tego kiepskiego serialu? co, oglądalność spadła? co, dochody pikują producentom maseczek, przyłbic i innych żałosnych rekwizytów? no i ach, przecież - sprzedaż preparatów stoi w miejscu?

8 tysięcy za 30 minut pracy na oddziale z chorymi na covid. Rekordzista dorobił się pół miliona w przeciągu pół roku. Świadczenia wypłacano również pracownikom, którzy w ogóle nie mieli kontaktu z chorymi. Niektórzy pobierali świadczenia w kilku placówkach, choć Ministerstwo tzw. Zdrowia w rozporządzeniu zakazywało takich praktyk. Tyle raport NIK-u.

Jakiś komentarz nt. szacunku dla tego zawodu? 

Jak pandemia się zaczęła to pani z oddziału zakaźnego w Suwałkach pani M. Zwiała z stamtąd gdzie pieprz rośnie....żenada za co ta nagroda...a jak tam łaskawie się pojawiła po długiej nieobecności wiecznie były problemy z przyjęciem pacjentów 

Polakmały1912

24/06/2022

Ciekawe kiedy niektórych lekarzy dopadnie sprawiedliwość za kłamstwa w związku z covid- 19... Dla mamony za kraty a nie ordery

Dodaj komentarz