Dofinansowanie na zakup aparatury medycznej

Dofinansowanie na zakup aparatury medycznej

Kolejne wsparcie finansowe z budżetu województwa podlaskiego otrzyma Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

 

Dotacje z budżetu województwa trafią do trzech samorządowych szpitali. Białostockie Centrum Onkologii (BCO) planuje zakup tomografu, Śniadecja sprzętu z przeznaczeniem do opieki nad chorymi na COVID-19, a szpital w Suwałkach aparatury medycznej dla kilku oddziałów. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podjął zarząd województwa podczas posiedzenia 23. grudnia.

 

Ponad 304 tys. zł dotacji dla szpitala w Suwałkach posłuży zakupowi aparatury medycznej: kilkudziesięciu urządzeń do dekontaminacji, które będą pracować w pomieszczeniach obejmujących część poradni specjalistycznych oraz część administracyjną. Zakupione mają też być: EKG, holtery RR oraz holter EKG na potrzeby Poradni Kardiologicznej uruchomionej na początku listopada br. Z kolei autorefraktometr, stacja diagnostyczna do badań progresji krótkowzroczności oraz tonometr to urządzenia na potrzeby Poradni Okulistycznej dla Dorosłych i Dzieci.

Dodaj komentarz