Uczniowie z Jeleniewa będą reprezentować Suwalski Park Krajobrazowy 

III etap konkursu wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jeleniewie zajęli pierwsze miejsce w III etapie konkursu wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

 

W czwartek (13.01) wyłoniono zwycięzców etapu parkowego XXI edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W siedzibach poszczególnych szkół spotkali się uczniowie z Wiżajn i Jeleniewa. Przed nimi do rozwiązania był test z wiedzy ogólnoprzyrodniczej oraz znajomości Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Test uczniowie pisali indywidualnie, a o sukcesie drużyny decydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów. Celem konkursu było wytypowanie najlepszego zespołu, który zostanie zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, jako reprezentant Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Indywidualnie można było uzyskać 25 punktów, a drużynowo 75 punktów. 

 

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jeleniewie w składzie: Katarzyna Rytwińska, Anna Rytwińska i Maciej Koneszko, którą przygotowywała pani Iwona Strug. Drużyna zdobyła 50 punktów i to właśnie ona będzie reprezentować Suwalski Park Krajobrazowy 17 marca br. na etapie wojewódzkim konkursu. W tym roku finał wojewódzki odbędzie się na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

 

Drugie miejsce z wynikiem 44 punktów uzyskała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach, w składzie: Wiktoria Kalinowska, Michał Hołdyński i Tymoteusz Kołdys. Opiekunem drużyny była pani Marta Rant-Stasińska. 

 

Źródło: SPK

Dodaj komentarz