Uczeń z Suwałk zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu wiedzy o rolnictwie ekologicznym

Suwalczanin zwycięzcą III edycji „Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym”

 

Fabian Gałażyn, uczeń klasy 3 LT Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach został ogólnopolskim zwycięzcą tegorocznej III edycji „Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym”, która dobyła się w Warszawie. 

 

Suwalski uczeń Fabian Gałażyn pokonał pięćdziesięciu dziewięciu uczestników etapu krajowego i zdobył I miejsce oraz liczne nagrody w ogólnpolskim konkursie Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży szkół średnich. Zakres tematyczny pytań obejmował szerokie spektrum wiedzy - począwszy od wiedzy ogólnej, przez technologię upraw, kończąc na znajomości uregulowań prawnych dotyczących rolnictwa ekologicznego. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o rolnictwie ekologicznym, kierunkami jego rozwoju. Popularyzacja żywności, jakości ekologicznej oraz problematyki ekologii w aspekcie ekologicznego systemu gospodarowania. Kształtowania wśród młodzieży, świadomości na temat pozytywnego oddziaływania rolnictwa ekologicznego na środowisko.

 

Pomysłodawcą konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wykonujący zadania w zakresie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Foto: CKR Suwałki

Dodaj komentarz