Przegląd Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych „Wśród nocnej ciszy”

Świąteczną atmosferę można było poczuć w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach

 

Świąteczną atmosferę można było poczuć w piątek (16.12) w Szkole Podstawowej nr 10 imienia Olimpijczyków Polskich w Suwałkach, gdzie już po raz 18. odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych. 

 

Dzieci ze szkół podstawowych z całego regionu zebrały się dziś w auli suwalskiej Szkoły Podstawowej nr 10, aby przed zgromadzonymi rówieśnikami i nauczycielami zaprezentować swoje wokalne umiejętności. Podczas XVIII edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych pod hasłem „Wśród nocnej ciszy”, można było usłyszeć najbardziej popularne, jak i te mniej znane kolędy. Do śpiewu przyłączyła się również kadra nauczycielska i zaproszeni goście. Natomiast wszystkie dzieci za swoje występy nagradzane były upominkami. 

- Jest to impreza integrująca dzieci z klas integracyjnych, które przychodzą do nas z całych Suwałk i okolic. Mamy 15 zgłoszonych klas, każda zaśpiewa po jednej piosence. Uważam, że jest to impreza, którą musimy kultywować ponieważ poprzez nią zachęcamy dzieci do śpiewania kolęd, do bożonarodzeniowej tradycji, rozwijamy w nich chęć kolędowania z rodzicami i ogólnie śpiewania - mówiła Monika Kudela, nauczycielka z SP 10.

 

Dodaj komentarz