III LO świętuje - wystąpił kabaret Kwiatkowski i Bank

30-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach

Jubileusz 30-lecia świętuje w bieżącym roku szkolnym III Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach. W piątek (21.01) kolejnym wydarzeniem z tym związanym był spektakl muzyczno-komediowy grupy Kwiatkowski i Bank pt.: „Kucharz Maciej przyprawia”.

 

Rok szkolny 2021/22 jest wyjątkowy dla uczniów, absolwentów i nauczycieli III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Mija bowiem 30 lat od powstania placówki. W związku z jubileuszem, zamiast typowej uroczystości w szkole, uczniowie z nauczycielami postanowili stworzyć wiele różnych wydarzeń rozłożonych w czasie. Inauguracja miała miejsce we wrześniu minionego roku, kiedy to w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się koncert młodzieżowego zespołu „The Boars”. Wokalistą i autorem tekstów był absolwent liceum, Tomasz Kopecki. W kalendarium wydarzeń obchodów znalazł się również takie wydarzenia jak konkurs wzorowany na teleturnieju 1 z 10 "Czy znasz historię swojej szkoły?", "Poznajmy się - spotkania z absolwentami 3LO", czy wydanie tomiku wierszy uczniowskich "W oknach słowa".

 

Natomiast dziś w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w ramach cyklu spotkań z absolwentami pt.: „Poznajmy się”, odbył się spektakl muzyczno-komediowy grupy Kwiatkowski i Bank pt.: „Kucharz Maciej przyprawia”. Założycielem i liderem grupy jest absolwent III LO Maciej Kwiatkowski. Zespół w 2018 roku zdobył laury na festiwalach i konkursach kabaretowych takich jak Paka - 1 miejsce, Mulatka - 1 miejsce (dwukrotnie) czy Lidzbarskie Wieczoru Humory i Satyry - Grand Prix. Na co dzień grupa działa w Krakowie. Sam Maciej od 16 lat związany jest ze środowiskiem kabaretowym - jest pisarzem opowiadań, słuchowisk radiowych, scenariuszy teatralnych, skeczy, piosenek, przy okazji sam je wykonując. Doceniany przez krytyków, kreuje niszowy literacki i absurdalny świat. 

 

Uroczystości związane z podsumowanie całego jubileuszowego roku zaplanowano na 1. czerwca. 

 

Dodaj komentarz