"Zainteresowanie szkół kortami tenisowymi jest niewielkie"

Interpelacja ws. udostępnienia uczniom kortów tenisowych bez opłat

Prezydent Suwałk wystąpi do jednostek oświatowych z informacją o możliwości korzystania bez opłaty z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

 

Z interpelacją w sprawie udostępnienia bezpłatnie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach kortów tenisowych dla uczniów szkół podstawowych wystąpił Jacek Roszkowski z Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem radnego korty tenisowe pod opieką OSiR-u nie są efektywnie wykorzystywane, w związku z tym należałoby bezpłatnie udostępnić je na potrzeby szkół podstawowych, tak aby mogły tam odbywać się lekcje wychowania fizycznego, co uatrakcyjni zajęcia sportowe w szkołach i pozwoli zainteresować suwalską młodzież sportem i aktywną formą spędzania wolnego czasu. 

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk poinformował, że jednostki oświatowe dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki są zwolnione z opłaty należnej za korzystanie z obiektów sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. - Mając powyższe na uwadze informuję, że ww. jednostki oświatowe niejednokrotnie korzystały z obiektów sportowych, w szczególności z pływalni i hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego 2 oraz stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wojska Polskiego 17. Zainteresowanie szkół kortami tenisowymi jest niewielkie. Niemniej jednak wystąpię do jednostek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki z informacją o możliwości korzystania bez opłaty należnej z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach - przekazał włodarz. 

Dodaj komentarz