Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Suwałkach

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!"

 

Gry i animacje dla dzieci, pokazy sztuk walk, zajęcia ze sportowcami, muzyczne występy na scenie i wiele więcej atrakcji czekało w niedzielę (29.01) na suwalczan w hali Suwałki Arena, gdzie odbywał się 31. Finał  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Hasłem tegorocznej edycji jest "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". Sepsa w skrócie to zespół objawów wywołanych nagłą, niekontrolowaną reakcją organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Datki zasilające puszki wolontariuszy pozwolą Fundacji WOŚP wyposażyć szpitale w urządzenia przyspieszające diagnostykę zakażeń.

 

W Suwałkach od rana datki do puszki zbierało 100 wolontariuszy. Głównym centrum atrakcji stała się ponownie hala Suwałki Arena, gdzie przygotowano masę atrakcji dla całych rodzin. Dla najmłodszych przygotowano gry, animacje oraz ciekawe eksperymenty wprowadzające najmłodszych w świat nauki. Na scenie prezentowała się młoda generacja suwalskich muzyków, która swoimi występami muzycznie umilała spędzony w Arenie czas. Były też akcenty sportowe. Centrum Sportów Walki Berserker’s Team Suwałki zaprezentowało czym jest brazylijskie JIU JITSU oraz MMA, były sparingowe walki w wykonaniu młodych wychowanków klubu. Oprócz tego można było zagrać mecz wspólnie z zawodnikami Suwalskiego Klubu Badmintona, trenować z piłkarzami Wigier, czy spróbować swoich sił w mini turnieju szachowym.

 

1 Komentarzy

Założył diabeł ornat i na mszę dzwoni ! Zatajenie, to drugie imię Juranda...

Dodaj komentarz