Suwałki są już gotowe na święta Bożego Narodzenia

Suwałki są już gotowe na święta Bożego Narodzenia

 

Tradycyjnie w Mikołajki 6. grudnia na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach rozświetlona została choinka miejska oraz świąteczne dekoracje w centrum miasta. 

 

Sezon związany ze Świętami Bożego Narodzenia został w Suwałkach zainaugurowany. W imieniny Świętego Mikołaja jak co roku mieszkańcy miasta całymi rodzinami przybyli na plac Marii Konopnickiej, gdzie stanęła miejska choinka. Podczas krótkiego wydarzenia wystąpili wokaliści Studia Piosenki Świetlik oraz Studia Tańca RADOŚĆ z Suwalskiego Ośrodka Kultury. Przybyłe dzieci otrzymały też mikołajkowe drobiazgi. Głównym punktem było oczywiście wciśnięcie specjalnego przycisku przez prezydenta Suwałk, który rozświetlił choinkę oraz miejskie ozdoby. 

- Tradycyjnie na Świętego Mikołaja chcemy żeby nasze miasto błyszczało i pięknie wyglądało. Żeby choinka i przygotowane dekoracje zdobiły nasze ulice i domy. Żebyśmy wszyscy odczuwali zbliżające się święta Bożego Narodzenia. To bardzo wyczekiwany okres. Bardzo radosny, ale też oparty o tradycje Narodu Polskiego. Na pewno jest to czas wytchnienia, odpoczynku, czas spędzony z rodziną i najbliższymi. Ale żeby się do tych świąt przygotować musimy wykonać podstawowe zadanie i rozświetlić miejską choinkę - mówił podczas uroczystości Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.  

Podobnie jak przed rokiem zapadła decyzja, aby w czasach wysokich cen prądu i inflacji świąteczne iluminacje były skromniejsze. Podjęto więc decyzję o zamontowaniu ozdób jedynie w ścisłym centrum miasta: na Placu Marii Konopnickiej i ul. T. Noniewicza (na wysokości Placu), na ul. Chłodnej, w Parku Konstytucji 3 Maja oraz na ul. T. Kościuszki (na odcinku od ul. Chłodnej do ul. Mickiewicza). Ponadto ozdoby zasilane z latarń oświetleniowych będą świecić cyklicznie, zgodnie z załączaniem oświetlenia ulicznego, natomiast część iluminacji zasilanych w Parku Konstytucji 3 Maja i na placu Marii Konopnickiej prawdopodobnie będzie wyłączana w późnych godzinach nocnych. Warto też podkreślić, że miejska iluminacja składająca się z oświetlenia choinki, diod zawieszonych na latarniach oraz oświetlenia figur wykonana jest z energooszczędnych diod LED.

 

3 Komentarzy

SUWAŁKI OŚ. PÓŁNOC

07/12/2023

Tysiące ludzi mieszkających na Północy Suwałk czuje się w jakiś sposób  zdegradowana.Może trochę mniej światełek w centrum,a choć trochę na osiedlu. Ludzie starsi , niewychodzący z domu ,z radością podziwiali z okien swoich domów świetlne iluminacje. Nie chcę być osobą upierdliwą,ale im choć tyle od życia się należy. A tak a propos  choinka przy szkole Nr.7 jest jak zwykle piękna.

Dodaj komentarz