Silny wiatr w Suwałkach. Na Wojska Polskiego zerwało część dachu

W piątek do godzin wieczornych będzie utrzymywał się silny wiatr w Suwałkach

W piątek (14.01) do godzin wieczornych w Suwałkach będzie utrzymywał się silny wiatr. Są już pierwsze skutki - w jednym z budynków na ulicy Wojska Polskiego wiatr zerwał część dachu. 

 

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnym wiatrem w Suwałkach i powiecie suwalskim. Dziś przed godziną 10.00 strażacy interweniowali na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach, gdzie silny wiatr uszkodził pokrycie dachowe na jednym z budynków. Jak informuje IMGW-PIB, silny wiatr utrzyma się do wieczora: 

- Cały czas wieje wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do nawet 35-45 km/h, porywisty. Do tej pory najwyższe porywy występują głównie na północy województwa. Stacja w Suwałkach odnotowała poryw 21,5 m/s (77 km/h). Według innych punktów pomiarowych porywy osiągały od 55 km/h do 70 km/h. Silny wiatr będzie się jeszcze utrzymywał do godzin wieczornych i nadal w porywach lokalnie może osiągać 90-100 km/h.

 

5 Komentarzy

Panie Adrianie, to nie wina ZBM,  to  wina TUSKA. Piece na plastik, śmieci i opony to w państwie PIS  przejaw  tradycji narodowej oraz zaradności rodaków. Dzięki tym piecom może być realizowany rządowy program "czyste powietrze dla suwerena" (w skrócie: smog+). No i tradycyjnie mam dwa pytania, jak tam wyborcy PIS-u blok energetyczny w Jaworznie, bo słyszałem, że od dwóch lat nie działa a na budowę wydano 6 miliardów złotych? No i co tam pisowscy z bankructwem PGNiG? Słyszałem, że dla ratowania tej rządowej spółki bolszewicy zaplanowali już z NASZYCH podatków 20 miliardów złotych, to pewnie dzięki temu mamy  tak tani gaz ha, ha, ha? I tradycyjnie osiem gwiazdek.

Monika

15/01/2022

Mieszkałam tam ponad 20 lat. 

Budynek całkowicie zapomniany przez Zbm. 

Omijany szerokim łukiem. Stary dach, stare okna, brudne i opskurne klatki i jeszcze piece kaflowe.Tylko płacić dla nich nie wiadomo za co. Dobrze że do tragedii tam żadnej nie doszło. Bo dach już daaawno był do wymiany. I dobrze wiedzieli o tym. 

Najlepiej mieszkać w lokalu komunalnym Gminy Miasta Suwałki i oczekiwać że wszystko przyjdą i zrobią za darmo. 

Gość

17/01/2022

Dodane przez Gosc w odpowiedzi na

Nie wszyscy mieszkają w blokach ZBM'u za "darmo". Niektórzy mają wykupione mieszkania z rynku wtórnego, więc jeżeli płacą fundusz remontowy to mają prawo wymagać, aby raz na kilka lat przeprowadzano remonty.

Dodaj komentarz