Siatkarski turniej i charytatywna zbiórka nad Zalewem Arkadia

Zbiórka na rehabilitację młodego suwalczanina, Pawła Dydzińskiego

Nad Zalewem Arkadia w Suwałkach trwa dwudniowy turniej siatkowej piłki plażowej, podczas którego zbierane są środki na rehabilitację młodego suwalczanina, Pawła Dydzińskiego.

 

Po raz drugi w Suwałkach odbywa się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Mężczyzn "Polarna Plaża", którego pomysłodawcą jest Mateusz Czunkiewicz, libero Ślepska Malow Suwałki. Dziś rozgrywane są pierwsze spotkania, a zwycięzców poznamy podczas niedzielnych (24.07) finałów.

 

Imprezą towarzyszącą turniejowi jest Piknik Charytatywny dla Pawła Dydzińskiego, zorganizowany przez Fundację Teraz Wschód. Paweł to suwalczanin, który w lutym 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Na skutek tego incydentu, doznał rozległego uszkodzenia mózgu. Od powrotu do rodzinnego domu, jest on stale rehabilitowany i wymaga całodobowej opieki. Ma trudności w poruszaniu się i wykonywaniu prostych czynności. Prowadzona zbiórka ma na celu zebranie środków na jego rehabilitację. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji: licytacje, loterie, pokazy klauna, czy naukę tańca. Można było wziąć udział w warsztatach makramy, zbudować zamek z piasku lub zakupić produkty spożywcze. Nie zabrakło także występów muzycznych. Przed publicznością zaprezentowali się Mister Night i Keys.

 

Dodaj komentarz