Radny chce ronda

Radny Czerwiecki chce budowy ronda

O budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Daszyńskiego w Suwałkach zabiega radny Tadeusz Czerwiecki z Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Radny zwrócił się do prezydenta Suwałk z interpelacją celem której ma być skrzyżowania ulic Szpitalnej i Daszyńskiego tak, aby powstało w tym miejscu rondo w typie istniejącego na ulicy Jana Pawła II w pobliżu marketu.

 

- Do skrzyżowania, o którym mowa powyżej , dochodzi również droga osiedlowa przebiegająca wzdłuż budynku Szpitalna 75A. Jest ona oznakowana niebieska tablicą , droga osiedlowa”, czyli nie ma statusu ulicy. Niestety część uczestników ruchu drogowego traktuje ją jako ulicę, a pozostali jako drogę osiedlową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, pojazdy wjeżdżające z tej drogi na skrzyżowanie, muszą ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym, poruszającym się przez skrzyżowanie. Z uwagi na to, że są różne interpretacje kategorii dróg dochodzących do wzmiankowanego skrzyżowania przez kierowców, występuje duże zagrożenie kolizjami. W najbliższej przyszłości pomiędzy ulicami Reja i Daszyńskiego wybudowane zostanie centrum handlowe /roboty już trwają/. Wzdłuż ulicy Franciszkańskiej budowane jest duże osiedle mieszkaniowe. Ponadto przy skrzyżowaniu funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 11. Wynika z tego, że ruch samochodowy będzie się nasilał, a więc ryzyko zdarzeń drogowych będzie wzrastało. W mojej ocenie wykonanie skrzyżowania typu rondo definitywnie zażegna zagrożenie - czytamy w interpelacji. 
 

9 Komentarzy

Parę dni temu był w Suwałkach pinokio i nie zostawił pieniędzy na rondo ?

Wojtek Sz.

06/07/2020

To smutne, że nawet mądre wnioski komentują wyłącznie ludzie przepełnieni żółcią, żeby nie powiedzieć nienawiścią. Choć nie jestem członkiem żadnej partii, to anonimowe opluwanie ich członków uważam za wyjątkowo podłe. Moi drodzy dajcie coś z siebie zanim zaczniecie komentować działania innych.

A gdzie pieniążki od Matołusza Matołeckiego? Przecież dał czek. Czy to tylko kiełbasa wyborcza. Wstyd!

Dodaj komentarz