Parada morsów, kąpiel w Zalewie Arkadia i zimowe bieganie

Stacja Pogodne Suwałki nad Zalewem Arkadia

 

Parada morsów ulicami miasta, wspólna kąpiel i biegi dla chętnych w każdym wieku - w niedzielę (29.01) w Suwałkach po raz kolejny licznie zebrani mieszkańcy miasta i przybyli goście bawili się na Stacji Pogodne Suwałki.


W tym roku dobrze już znane suwalczanom zimowe wydarzenie zostało rozłożone na dwa dni. W sobotę (28.01) w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury z suwalczanami oraz pasjonatami podróży spoza miasta, spotkali się podróżnicy Hubert Stojanowski i Radosław „Ryba” Milewski. Później przyszedł czas na akcent sportowy. Na sztucznej murawie boiska przy Szkole Podstawowej nr 10 odbył się "Najzimniejszy mecz w Polsce" w którym to zmierzyły się drużyny Pogodne Suwałki Team vs. Reszta Świata, zakończony wysokim remisem 16:16.

 

Główne atrakcje przygotowano jednak na niedzielę (29.01). W samo południe spod centrum handlowego Plaza wyruszył barwny korowód miłośników zimowej kąpieli, biorący udział w pierwszej edycji Suwalskiego Zlotu Morsów. W karnawałowych rytmach parada przeszła ulicami miasta m.in. T. Noniewicza, Chłodna i T. Kościuszki i dotarła nad Zalew Arkadia, gdzie morsowali. Oprócz tego na chętnych czekały balie, mobilne sauny, leżaki z kocami i  zimowa kuchnia do spróbowania, a dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę animacji z bohaterami bajki „Kraina lodu”. Ostatnim punktem programu był karnawałowy bieg na 5 kilometrów w którym uczestnicy przebierali się w kolorowe stroje i oprócz rywalizacji sportowej, wzięli też udział w konkursie na najlepsze i najbardziej oryginalne przebranie. W tegorocznej edycji Stacji Pogodne Suwałki sportową część rozszerzono o zimowy marsz Nordic Walking seniorów (jako element Suwalskiej Olimpiady Seniorów) oraz karnawałowe biegi dla dzieci. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

 

Dodaj komentarz