Modernizacja ronda zbyt droga

Ze względu na zbyt wysokie koszty realizacji, władze Suwałk anulowały przetarg na wykonanie prawoskrętu z ulicy Bulwarowej w Sikorskiego.

 

Jeszcze w tym roku miała zmienić się organizacja ruchu na rondzie Polskiej Organizacji Wojskowej u zbiegu ulic: Bulwarowej, gen. Władysława Sikorskiego i Emilii Plater. Dobudowany miał zostać prawoskręt z ul. Bulwarowej w Sikorskiego oraz korekty i konieczne naprawy nawierzchni. Przy okazji inwestycji przebudowane miały być chodniki i zatoka autobusowa oraz powstać ścieżka rowerowa. 

 

Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 700.000 zł. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, które zadanie wyceniły na 1.283.861,92 i 1.599.329,85. W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe zamawiającego - postępowanie zostało więc unieważnione.

4 Komentarzy

Przecież prawoskręt nie zwiększyłby ilości pojazdów jak pisali w swojej petycji jego przeciwnicy. Prawoskręt spowodowałby szybsze opuszczanie przez pojazdy często zatkanego ronda. Korzystający z prawoskrętu pomijaliby rondo.

gregor

24/07/2021

A wystarczy tylko "patelnie" wyprowadzić z miasta na obwodnicę i będzie spokój. Na utracie zlikwidować terminal przeładunkowy na kolei i przenieść go do Płociczna - jest tam bocznica. 

No i teraz wkroczy znany projektant (prywatnie) i wykonawca ( firma miejska). Zaprojektuje kolejnego potworka, a miejska firma wykona za pół ceny. Potem będą trzykrotnie poprawiać i przerabiać ale to już z bieżącego funduszu remontowego. W sumie kosztować to będzie tyle samo albo i więcej ale kasę przytuli dyżurny projektant, i może ktoś jeszcze (?).

Dodaj komentarz