Mieszkańcy chcą przystanku

brak skomunikowania ulic: Wylotowej, Parowozowej i Zwrotniczej w Suwałkach

Na brak skomunikowania ulic: Wylotowej, Parowozowej i Zwrotniczej przez sieć miejskiej komunikacji PGK zwraca uwagę Anna Gawlińska z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk". 

 

Radna zwróciła się w tej kwestii z interpelacją do prezydenta Suwałk. Przekazała również wniosek z podpisami mieszkańców tego osiedla. - Z tym problemem od wielu lat borykają się mieszkańcy tego rejonu miasta. Najbliższe przystanki znajdują się przy ulicy Kolejowej w odległości około jednego kilometra od posesji mieszkańców ulicy Zwrotniczej, Parowozowej czy ostatnich budynków Wylotowej. Z komunikacji miejskiej korzystają często osoby starsze mieszkające na tym osiedlu, więc dla nich przejście takiej drogi jest uciążliwe, tym bardziej gdy wracają np. z zakupami. Istnieje możliwość, żeby przy skrzyżowaniu ulic Wylotowej i Parowozowej utworzyć przystanek autobusowy - interpeluje Gawlińska.

2 Komentarzy

Dziwny ten wniosek: o postawienie przystanku. Dla mnie ważniejsze byłoby puszczenie autobusu, niż słup przystankowy, czy nawet wiata przystankowa.

Dodaj komentarz