Akcja „Nie bądźmy obojętni”

sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne

 

Funkcjonariusze suwalskiej komendy kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W czwartek (07.12) w działaniach uczestniczyli Strażnicy Miejscy.

 

Policjanci z suwalskiej komendy każdego dnia odwiedzają miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia przed zimnem. To przede wszystkim niezabezpieczone pustostany, altanki działkowe, czy klatki schodowe. Przy niskich temperaturach powietrza miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby, a osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji jest to chociażby przewiezienie do miejsca w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek, czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań „Nie bądźmy obojętni” jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.

 

Funkcjonariuszy suwalskiej Policji we wspólnych działaniach wspierają także Strażnicy Miejscy. O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Miejsce takie zostanie dokładnie sprawdzone, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem.  

 

Funkcjonariusze apelują także o reakcję w przypadku zauważenia osoby znajdującej się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu - zwłaszcza gdy leży lub ma problemy z poruszaniem się. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

 

Foto: KMP Suwałki

Dodaj komentarz