17 września - obchody, syreny, utrudnienia drogowe

obchody upamiętniające 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

W piątek (17.09) w Suwałkach odbędą się obchody upamiętniające 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że w dniu 17 września 2021 r., wybrane jednostki samorządu terytorialnego na terenie województwa podlaskiego uruchomią syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

 

Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96). Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

 

W Suwałkach sygnał syren rozbrzmi w samo południe wraz z rozpoczęciem oficjalnych uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku przy ulicy Wojska Polskiego. 

 

Z kolei Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że w związku z obchodami, jutro w godzinach 11:30 – 13:30 zostanie wyłączona z ruchu ulica Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Sportową do skrzyżowania z ul. Bydgoską.

 

ghm

Dodaj komentarz