Pielgrzymka dotarła do Wilna

31. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna

Po przejściu blisko 300 kilometrów i 10 dniach pielgrzymowania pątnicy z Suwałk dotarli w sobotę (24.07) do sanktuarium Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie w Wilnie.

 

Zakończyła się 31. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna. W tym roku nieco inna, gdyż ze względu na panujące obostrzenia i wymogi organizacyjne, w pielgrzymce uczestniczyły jedynie osoby zaszczepione i ozdrowieńcy. Na pielgrzymkowy szlak wyruszyło ok. 200 osób, w tym księża z poszczególnych grup i ekipa techniczna.

 

Pielgrzymów u Pani Ostrobramskiej powitali abp Stanisław Gądecki, bp Jerzy Mazur oraz ks. Tadeusz Jarecki, Inspektor Inspektorii Warszawskiej Zgromadzenia Księży Salezjanów. Wszyscy pątnicy leżąc krzyżem dziękowali Bogu i Matce Najświętszej za przeżyty czas rekolekcji w drodze. Zwieńczeniem osiągnięcia celu była wspólna Msza św. przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie.

 

- Każdy krok na pielgrzymim szlaku z Suwałk do Wilna prowadził was do Maryi, która daje ukojenie, pomoc i nadzieję. W Jej Niepokalanym Sercu przez te dziewięć dni znajdowaliście schronienie pocieszenie, pouczenie, opiekę. Maryja zawsze prowadzi nas do swojego Syna Jezusa Chrystusa. Pamiętajmy droga przez Maryję do Jezusa jest nie tylko aktualna, ale szczególnie zadana nam przez Pana Boga na ten trudny czas - przekazał pątnikom biskup Jerzy Mazur.

 

Foto: Diecezja Ełcka

Dodaj komentarz