Leśnicy z Augustowa stworzyli film o Powstaniu Styczniowym

Nadleśnictwo Augustów, Powstanie Styczniowe

"Leśne opowieści czyli rzecz o Powstaniu Styczniowym w augustowskiem" - to tytuł pierwszego amatorskiego filmu, który został wyprodukowany przez Nadleśnictwo Augustów.

 

Pretekstem do wykonania produkcji była „pandemiczna niemożność” przeprowadzenia czwartej edycji „Nocnego Biegu Powstańca”. Organizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Woda-Las w Płaskiej, z pomocą augustowskich leśników impreza sportowo-rekreacyjna miała też bardzo silny akcent historyczno-patriotyczny, przejawiający się udziałem rekonstruktorów czy też wspólnym śpiewaniem pieśni powstańczych przy ognisku. 

 

- Duże zainteresowanie mieszkańców Augustowa i okolic było też przyczyną dużego zawodu, że w bieżącym roku Biegu nie będzie. Zatem dla podtrzymania ciągłości obecności tematyki powstańczej w naszym kalendarzu edukacyjnym proponujemy Państwu krótki film o najciekawszych epizodach Powstania Styczniowego w Puszczy, który mamy nadzieję nie tylko wzbogaci waszą wiedzę historyczną, ale i zachęci do odwiedzenia prezentowanych plenerów. Przy tworzeniu filmu wspomogło nas Muzeum Ziemi Augustowskiej i Stowarzyszenie Leśni oraz kilkudziesięciu wolontariuszy, historyków, archeologów, muzealników i rekonstruktorów - przekazało Nadleśnictwo Augustów. 

 

Dodaj komentarz