Koncert zespołów ludowych z terenu powiatu suwalskiego

Koncert Majowej Pieśni Religijnej pt. „Chwalcie łąki umajone”

 

Na Koncercie Majowej Pieśni Religijnej pt. „Chwalcie łąki umajone” spotkały się w sobotę (27.05) zespoły ludowe z terenu powiatu suwalskiego. 

 

W sobotę przy drewnianym krzyżu na terenie kościoła parafialnego w Przerośl po raz osiemnasty spotkały się zespoły ludowe z terenu powiatu na Koncercie Majowej Pieśni Religijnej pt. „Chwalcie łąki umajone”, współorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z Wójtem Gminy Przerośl, GOKSiT oraz Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezjalnego "Martyria".

 

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza kanonika Janusza Chachulskiego proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli w intencji Zespołów Ludowych, organizatorów i mieszkańców Gminy Przerośl. Starym i tym współczesnym pieśniom Maryjnym, śpiewanym w dawnych czasach przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych przysłuchiwali się mieszkańcy Przerośli oraz okolicznych wsi. W śpiewach majowych uczestniczyły zespoły: Zajączkowiaki, Szeszupa, Rospuda, Szuwarki, Jezioranki, Bagatela, Znaroku, Przeroślaki, śpiewaczka Pani Ewa Kuprewicz, Ancyjas, Wigranie, Uwrocie oraz Raczkowiacy.

 

Foto: Powiat Suwalski

4 Komentarzy

Dodaj komentarz