Rozpędzona SKRA zatrzymana w Suwałkach

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przerwali trwającą od dziesięciu spotkań, zwycięską serię Skry Bełchatów, pokonując przed własną publicznością utytułowanego rywala 3:1.

Skra Bełchatów ostatniej porażki doznała jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to 2:3 przegrała z Jastrzębskim Węglem. Od tego czasu rywale Biało-Niebieskich odnieśli dziewięć ligowych zwycięstw i jedno pucharowe. Doskonała seria zakończyła się jednak w Suwałkach. I choć w pierwszym secie goście goście bez większych problemów zwyciężyli 16:25 to później do głosu doszli podopieczni Andrzeja Kowala. Kolejne sety suwalczanie wygrywali 25:22, 25:21, 28:26 i ostatecznie całe spotkanie 3:1. MVP niedzielnego (09.02) meczu został Nicolas Szerszeń, przyjmujący gospodarzy.

- Zależało nam na tym, aby maksymalnie ograniczyć możliwości ofensywne Skry - powiedział tuż po spotkaniu trener Andrzej Kowal, szkoleniowiec biało-niebieskich:

Audio file

- W czwartym secie było ciepło - dodał Nicolas Szerszeń, przyjmujący gospodarzy, zdobywca nagrody dla najlepszego zawodnika meczu.

Audio file

Kolejny mecz suwalczanie rozegrają 14. lutego. Rywalem biało-niebieskich będzie Indykpol AZS Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 20:30, w olsztyńskiej hali "Urania".