Pobiegli w półmaratonie ulicami Suwałk

Reso Suwałki Półmaraton

Ponad 300 osób stawiło się na mecie Reso Suwałki Półmaratonu, który w sobotę (02.07) odbył się na ulicach Suwałk.

 

W pierwszy weekend lipca Suwałki po raz kolejny zostały opanowane przez biegaczy. W mieście odbywała się bowiem dobrze już znana impreza sportowa RESO Suwałki Półmaraton. Weekendowe bieganie rozpoczęło się w piątek (01.07) biegiem na pięć kilometrów, a zakończyło w niedzielę (03.07) biegiem śniadaniowym i biegami dla dzieci. Najważniejszy był jednak sobotni (02.07) bieg główny na dystansie półmaratonu.

 

Ponad 300 osób wystartowało z Zalewu Arkadia i przebiegło ulicami miasta, by ponownie pojawić się nad Zalewem. Czołowe lokaty zdominowali zawodnicy z Polski. Od samego startu na czoło wysunął się Przemysław Dąbrowski z numerem 10 i to on jako pierwszy przekroczył linię mety po godzinie, sześciu minutach i trzynastu sekundach. 24 sekundy później na mecie był drugi Emil Dobrowolski, a podium zamknął zawodnik anonimowy z czasem 01:12:22. Jako czwarta na mecie i pierwsza kobieta pojawiła się Iwona Bernardelli z czasem 01:14:32.

 

2 Komentarzy

Ja również lubię biegać i robię to regularnie, ale nigdy nie blokuję połowy miasta, jak to było z półmaratonem. Aby przejechać w poprzek Suwałki, trzeba było jechać od cmentarza na Reja aż za hotel Hańcza, wariacja !

Kamila

05/07/2022

No faktycznie wielki problem, że w sobotę wieczorem na trzy godziny kilka ulic zamknęli! Ludzie nie przesadzajcie! Suwałki to nie Warszawa! Wszędzie w zaledwie w kilkanaście minut można dojechać! A impreza zacna, świetnie zorganizowana, dająca wiele emocji! 

Dodaj komentarz