Kolejni zawodnicy odchodzą ze Ślepska

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Ślepska Malow Suwałki

Kolejni zawodnicy opuszczają szeregi Ślepska Malow Suwałki. Biało-niebieskich barw w przyszłym sezonie nie będą reprezentować Joshua Tuaniga oraz Łukasz Makowski.

 

25-letni rozgrywający Joshua Tuaniga był jednym z kluczowych zawodników Ślepska Malow Suwałki w ostatnich latach. Dołączył do zespołu przed sezonem 2019/2020, tuż po historycznym awansie klubu do PlusLigi, z amerykańskiego Long Beach State Men's Volleyball. Rozegrał w barwach Ślepska Malow Suwałki 77 meczów, w których zdobył 160 punktów. W sezonach 2019/2020, 2020/2021 oraz 2021/2022 pięciokrotnie sięgał po statuetkę MVP, przyznawaną dla najlepszych zawodników poszczególnych meczów PlusLigi. 

- Dziękujemy Joshowi za grę w biało-niebieskich barwach, od momentu historycznego awansu klubu do PlusLigi. To czas, który pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Czerpaliśmy z tej relacji garściami. Josh doskonale zaaklimatyzował się w Suwałkach, poznał tu wielu sprzyjających mu ludzi i rozwijał się każdego roku, a my razem z nim. To rozgrywający, który wniósł do naszej gry sporo jakości, z której był znany już w czasach uniwersyteckich. Życzymy temu niezwykle sympatycznemu człowiekowi wszelkiej, sportowej pomyślności i dalszych sukcesów na boisku - mówił Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Amerykanin jest tym samym drugim zawodnikiem, który opuszcza zespół prowadzony przez trenera Dominika Kwapisiewicza po sezonie 2021/2022. Wcześniej klub poinformował, za pośrednictwem mediów społecznościowych, o odejściu Bartłomieja Bołądzia. Jako trzeci odchodzi 33-letni rozgrywający Łukasz Makowski, który powrócił do Suwałk po kilkuletniej przerwie (wcześniej reprezentował biało-niebieskich w sezonach 2013-2015) i pełnił w zespole rolę drugiego rozgrywającego. W sezonie 2021/2022 wystąpił w 16 meczach PlusLiga, w których zdobył 8 punktów (w tym 5 asów serwisowych).

- Dziękujemy Łukaszowi za sezon 2021/2022. To zawodnik, który powrócił do Suwałk po kilku latach przerwy. "Maku" rozegrał w poprzedniej kampanii PlusLigi zaledwie 16 spotkań, ale w kluczowych momentach sezonu zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój Łukasza - mówi Wojciech Winnik.

2 Komentarzy

Wszystko wskazuje na to, że ze Ślepskiem będzie tak jak było z Wigrami Suwałki gdy jeszcze grały w I Lidze. Po każdym zakończonym sezonie piłkarskim trzeba było budować zespół od nowa i każdy następny sezon był przez to coraz trudniejszy, aż doprowadziło to do spadku. Wigry pełniły rolę szkoły piłkarzy dla innych klubów. Trzymajmy więc kciuki za Ślepsk, aby nie było tak samo.

Dodaj komentarz