38. PZLA Mistrzostwa Polski U23

Mistrzostwa Polski na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach

W sobotę (24.07) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś rozpoczęły się 38. PZLA Mistrzostwa Polski U23.

 

Po blisko trzech latach przerwy do Suwałk powróciła impreza rangi Mistrzostw Polski. Do tegorocznej rywalizacji w kategorii do 23 lat zostało zgłoszonych 408 zawodników ze 119 klubów. Wśród uczestniczek na uwagę zasługują m.in. Pia Skrzyszowska tegoroczna młodzieżowa Mistrzyni Europy z Tallina (100 m ppł), czy Paulina Guzowska, która w odbywających się w maju tego roku w Chorzowie Mistrzostwach Świata Sztafet, wywalczyła z koleżankami złoty medal na dystansie 4 x 200 m.

 

Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja zebrani na trybunach widzowie obejrzeli barwną ceremonię otwarcia po której prezes PZLA z prezydentem Suwałk oficjalnie otworzyli imprezę. - Cieszę się, że po raz czwarty Polski Związek Lekkiej Atletyki zaufał Miastu Suwałki i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, powierzając nam zorganizowanie tej mistrzowskiej imprezy. Cieszę się też, że już w przyszłym roku na tym stadionie rywalizować będą seniorzy. Mam nadzieję, że Suwałki będą obfitowały w rekordy życiowe, a może i rekordy Polski - mówił w trakcie otwarcia Czesław Renkiewicz.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie głównej areny zmagań otwarte zostało miasteczko lekkoatletyczne programu „Lekkoatletyka dla każdego”. To ogólnopolski program, który realizowany jest również w suwalskich szkołach, powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. W specjalnie przygotowanej strefie prowadzone są gry, zabawy i konkursy, które mają promować lekkoatletykę.

 

Dodaj komentarz