36 i 42-latek na podwójnym gazie

Dwóch nietrzeźwych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego na terenie Suwalszczyzny

Dwóch nietrzeźwych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego na terenie Suwalszczyzny. Jeden z nich uszkodził elewację budynku i odjechał. Jak się okazało 36-latek kierował bmw, mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. 

 

W środę (24.03) dwóch nietrzeźwych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Pierwszy z nich, to kierowca volkswagena, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Wiżajnach, po godzinie 15.00. Jak się okazało, 42-latek kierował pojazdem mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 

 

Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 36-latek. Dyżurny suwalskiej komendy, wczoraj tuż przed 17.00 otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na ulicy Konopnickiej w Suwałkach. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca bmw podczas cofania uderzył w budynek uszkadzając jego elewację, a następnie odjechał. O zdarzeniu zostały powiadomione wszystkie patrole. Suwalscy dzielnicowi przed 18.00, na ulicy Utrata zatrzymali kierującego bmw. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 36-latka woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie Suwalczanin odpowie przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz