SOWA ma 2 lata

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA.

 

9. maja minęły dwa lata, od kiedy Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otworzyła Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA.

 

Przez dwa lata w progach SOWA biblioteka gościła prawie 10 tysięcy osób w tym 366 grup szkolnych i przedszkolnych. Przeprowadziła 62 warsztaty dla rodzin z dziećmi, w których wzięło około 850 osób. Zorganizowała Dzień Seniora w 2022 i 2023 roku, konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika” z okazji jego 550 urodzin, konkurs Najwyższa wieża w SOWA Suwałki, w którym można było wygrać vouchery do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. 

- Zorganizowaliśmy warsztaty międzykulturowe w ramach ogólnopolskiego programu „Razem dla lepszej przyszłości”, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Fundacji Deloitte. W jedenastu warsztatach wzięło udział ponad 130 osób z Polski i Ukrainy. W zeszłym roku gościliśmy mobilne Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W bezpłatnych pokazach wzięło udział ponad 400 osób. SOWA współpracuje między innymi z Centrum Nauki Kopernik, Fundacją Deloitte, Hotelem Szyszko, Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach - przekazała suwalska Biblioteka.

Sowa prowadzi zajęcia od wtorku do soboty dla grup i osób indywidualnych. Mieści się w budynku Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Innowacyjnej 1 na pierwszym piętrze. Więcej informacji i aktualności na bpsuwalki.pl/sowa

 

Na Facebooku SOWA trwa konkurs, w którym można wygrać bezpłatne Vouchery na wejście do Strefy lub na warsztaty familijne - TUTAJ!

 

sowa-urodziny

Dodaj komentarz