Powstaje serial o Przesmyku Suwalskim

Platforma Max zapowiedziała polski serial oryginalny "Przesmyk"

 

Platforma Max zapowiedziała polski serial oryginalny "Przesmyk", który opowie o kulisach wojny hybrydowej i Przesmyku Suwalskim.

 

Polskie portalu o tematyce filmowej i serialowej jak naekranie.pl i serialowa.pl przekazały informację, że powstaje serial o Przesmyku Suwalskim. Polski serial oryginalny "Przesmyk" realizuje platforma MAX (wcześniej HBO MAX). Zdjęcia ruszyły w marcu. Reżyserem serialu jest Jan P. Matuszyński ("Król", "Ostatnia rodzina"), a główną rolę zagra Lena Góra ("Imago").

- Akcja serialu ma miejsce w 2021 roku, kiedy to wojna hybrydowa nasiliła się na wschodniej flance NATO. Historia osadzona jest w okolicach tytułowego przesmyku, a konkretniej przesmyku suwalskiego. Przesmyk opowie historię Ewy Goniec, która chce opuścić służby specjalne i rozpocząć nowe życie. Nie udaje jej się to przez niefortunne zniknięcie swojego partnera w niewyjaśnionych okolicznościach i zdemaskowanie jej samej przez rosyjski kontrwywiad - czytamy w naekranie.pl.

Z kolei portal serialowa.pl podaje, że nowy serial zapowiadany jest jako trzymający w napięciu thriller szpiegowski, który zagłębi się w świat współczesnego szpiegostwa podczas rodzącego się konfliktu i niepokojów międzynarodowych.

 

Za: serialowa.pl/naekranie.pl

Foto: MAX

6 Komentarzy

To straszenie Przesmykiem Suwalskim to już lekka przesada...Przesmyk istnieje od rozpadu ZSRR, obwód Królewca od 1945r. i nagle teraz sobie wszyscy przypomnieli jak wyglądają nasze granice z sąsiadami :P Kabaret :P Suwalszczyzna to przede wszystkim piękna kraina i atrakcyjna turystycznie, o zasobach głęboko pod ziemią nie wspominając :P

Dodaj komentarz