Ørganek, Żurkowski i Swiernalis zagrali w Suwałkach

Trzech artystów związanych z Suwałkami na jednej scenie

Trzech artystów związanych z Suwałkami na jednej scenie. W sobotę (17.09) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Łukasza Żurkowskiego, Pawła Swiernalisa i Tomasza Organka.

 

Trzy koncerty jednego wieczoru można było usłyszeć w miniony weekend w Suwalskim Ośrodku Kultury, gdzie przed pełną publiczności salą wystąpili artyści związani z Suwałkami. Wszyscy urodzili się w Suwałkach. Żurkowski i Swiernalis tutaj mieszkali i uczyli się, a Organek dzieciństwo spędził w pobliskich Raczkach. Cała trójka chętnie do Suwałk wraca, nie tylko na koncerty. Tym jednak razem wspólnie zaprezentowali się na scenie SOK w podzielonym na trzy części koncercie. Jako pierwszy z publicznością przywitał się Żurkowski, którego muzyka oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 r. zespół z utworem “Ciemność” zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na scenie MG w Żywcu. Po nim na scenie pojawił się SWIERNALIS, który bawi się różnymi gatunkami muzycznymi - alternatywnym rockiem, popem, czy elektroniką. Obaj wymienieni artyści pojawiali się na scenie wykonując również wspólne utwory. 

- Nie wiedziałem, że w Suwałkach może być tak znakomicie, ludzie, kocham Was - napisał po koncercie w mediach społecznościowych Paweł Swiernalis.

- Co tu dużo mówić to były cudowny wieczór a ilość pozytywnej energii którą nas obdarowaliście wystarczyła by wygenerować piękną tęczę nad Wami! Chcemy tu grać tak często jak to możliwe! Dziękujemy za wspólną zabawę i rozmowy po koncercie - przekazał z kolei Żurkowski. 

Na koniec wystąpił najbardziej znany szerokiej publiczności Tomasz Organek. Jego album Czarna Madonna”  otrzymał w 2017 roku trzy statuetki Fryderyka. Sam Organek w 2022 r. został uznany przez magazyn “Newsweek” za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura.

 

Dodaj komentarz