Krzysztof Skłodowski wyróżniony

Gala wręczenia nagród i medali Zygmunta Glogera w Łomży

Krzysztof Skłodowski, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach został wyróżniony podczas gali wręczenia nagród i medali Zygmunta Glogera za popularyzację tradycji pogranicza polsko-litewskiego.

 

W piątek (24.09) w Hali Kultury w Łomży odbyła się uroczystość wręczenia nagród i medali Zygmunta Glogera przyznawanych przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA im. Stanisława Zagórskiego w Łomży. Kapitule nagrody przewodniczy prof. dr hab. Tadeusz Panecki. Celem konkursu jest uhonorowanie wybitnych osiągnięć w badaniach nad dziedzictwem kulturowym, nagrodzenie twórców i badaczy kultury, a także tych, którzy działając bezinteresownie w swoich środowiskach, wpływają twórczo i pobudzająco na małe ojczyzny.

 

Wśród wyróżnionych w XXXIII edycji nagrody znalazł się dr Krzysztof Skłodowski, kustosz dyplomowany Muzeum Okręgowego w Suwałkach za popularyzację tradycji pogranicza polsko-litewskiego. W poprzednich edycjach konkursu laureatami reprezentującymi Muzeum Okręgowe w Suwałkach byli także Zbigniew Fałtynowicz i Jerzy Brzozowski.

 

Dodaj komentarz