Modne fryzury dla panów. Jaką Ty wybierzesz?

Modne fryzury dla panów. Jaką Ty wybierzesz?

Fryzury męskie to wiele modnych stylizacji włosów. Mężczyźni zaczęli o siebie dbać, a pielęgnacja twarzy czy włosów przestaje być tematem tabu. Z tego względu warto przyjrzeć się najmodniejszym męskim stylizacjom włosów.

 

Modne fryzury męskie dziś

Wielu sądzi, że pod pojęciem klasyki kryją się fryzury obciachowe, które już dawno wyszły z mody, lecz to nieprawda. Współczesna klasyka to coś całkowicie innego niż w latach 80. czy 90. Klasyka na przestrzeni lat przeszła wiele modyfikacji, dzięki czemu nie oznacza braku zmian. Współczesne cięcie polega na cieniowaniu, podgalaniu, luźnych stylizacjach i dobrze znanych wszystkim przedziałkach.

Zobacz jakie fryzury męskie królują dziś na ulicy!

 

Najpopularniejsze fryzury męskie

Fryzury męskie dla krótkich włosów

 

Pompadour

To fryzura męska kojarzona z Elvisem Presleyem, dodająca dostojności i elegancji. Góra włosów jest mocno podniesiona i lekko podkręcona - tak ułożone włosy tworzą kształt trójkąta. Fryzura ta będzie wyglądać idealnie, jeśli Twoje włosy mają co najmniej 8 cm długości. Profesjonalne przygotowanie takiej fryzury wymaga zużycia dużej ilości kosmetyków i doświadczenia. Pasuje na każą okazję i znakomicie prezentuje się na co dzień.

 

Undercut

Fryzura ta jest uderzająco podobna do opisanego wyżej pompadour, choć grzywka jest tu uniesiona w bardziej naturalny sposób. Długość włosów zmniejsza się wraz z odległością od czoła. Posiada podgolone boki, jednak nie w takim stopniu jak przy wspomnianym pompadour. Uczesanie będzie się świetnie prezentować, jeśli włosy będą długie na ok. 7 cm. To świetne rozwiązanie dla panów, u których widać pierwsze oznaki łysienia. Niestety, nie jest to fryzura przeznaczona dla panów o kręconych włosach.

 

French Crop

To ponadczasowa fryzura wywodząca się z klasycznych fryzur. lecz w nieco odświeżonym stylu. Fryzura ta wyróżnia się grzywką oraz mocno wycieniowanymi bokami. Aby fryzura wyglądała dobrze, należy mieć dłuższe niż 5 cm włosy i używać do jej pielęgnacji sprejów oraz pudrów.

 

-

 

Fryzury dla włosów średniej długości

 

Męski bob

Tę fryzurę nosili Johnny Depp i Brad Pitt - właśnie z tego powodu stała się tak znana. Szczególnie twarzowo będą w niej wyglądać mężczyźni o okrągłej twarzy, ponieważ ten rodzaj uczesania optycznie ją wydłuży. Potrafi złagodzić ostre rysy twarzy, a także rozwiązać problem odstających uszu, dzięki czemu będziesz czuć się komfortowo.

 

Strzyżenie brytyjskie

Znana już od lat 50. przechodzi odrodzenie. Będzie odpowiednia dla mężczyzn, którzy cenią sobie nowoczesność, mają grube lub gęste włosy, poświęcają czas na ich codzienne układanie i ich stylizację. Istnieje kilka rodzajów tej fryzury.

 

-

 

Fryzury męskie dla włosów długich

Dziś panowie coraz chętniej noszą długie włosy - tak łatwo można dobrać fryzurę w zależności od okazji. Uczesania dla panów z dłuższymi włosami to m.in. męski kok, warkocz lub dredy, choć często można spotkać na ulicy mężczyzn z rozpuszczonymi długimi włosami.

 

Fryzura top knot

To rodzaj fryzury, który poleca się przede wszystkim panom z prostymi włosami. Boki są wygolone do zera lub bardzo krótkie, a dłuższa góra jest zaczesana i spięta za pomocą opaski w kok lub ogon. Aby wykonać tego typu fryzurę, musisz mieć włosy długości co najmniej 10-15 cm - wtedy fryzura będzie się prezentować najlepiej i raczej nie będzie problemów z jej wykonaniem. To uczesanie króluje od dłuższego czasu na ulicach większych miast, a jego fanów nadal przybywa. To najmodniejsza fryzura tego roku.

 

Jeśli chcesz poznać więcej inspiracji, zajrzyj na stronę.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz