Koniec roku szkolnego 

Koniec roku szkolnego 

Dziś (26.06) kończy się rok szkolny. W Suwałkach wakacje rozpoczyna właśnie 1 251 nauczycieli i 11 874 uczniów.

 

Z uwagi na brak tradycyjnych szkolnych zakończeń roku spowodowanych pandemią koronawirusa Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wystosował do wszystkich list:

 

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Suwalskich Szkół,
Drodzy Rodzice i Uczniowie
 
Dziś kończymy rok szkolny 2019/2020. Rozpoczynają się wakacje, czas wyczekiwanego wypoczynku po szkolnych obowiązkach. Mijający rok szkolny, z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa, był szczególnie trudny i wymagający od nas wszystkich opanowania w szybkim tempie nowych umiejętności i wdrożenia procedur zdalnej nauki.

Zakończenie roku szkolnego jest dla mnie szczególną okazją, by wszystkim Państwu podziękować za rzetelność i wytrwałość oraz podejmowanie nowych wyzwań.

Słowa podziękowania kieruję do Rodziców, którzy z zaangażowaniem wspierają działania szkoły. Dziękuję szczególnie za współpracę, troskę o rozwój i wychowanie młodego pokolenia. To Państwo inspirujecie swoje dzieci do twórczego patrzenia na świat, wspieracie osiąganie wyznaczonych celów. Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest dla wszystkich rodziców ogromnym wyzwaniem, dlatego tym bardziej dziękuję za zrozumienie
i wzajemną życzliwość oraz za pomoc dzieciom w nauce zdalnej. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładacie w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie w sytuacji, kiedy wielu z Was łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej edukacji.

Chciałbym Wam za to bardzo serdecznie podziękować.
 

Drodzy Uczniowie
 
Pragnę Wam podziękować za sumienną pracę oraz chęć zdobywania wiedzy i umiejętności.

Przed Wami dwa miesiące wypoczynku. Życzę, aby były to wakacje pełne pozytywnych wrażeń i przygód. Abyście spędzili je ciekawie, radośnie i co najważniejsze - bezpiecznie. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania nowych wyzwań, zamierzeń i dalszego rozwoju. Życzę Wam pięknej pogody, uśmiechu na co dzień i szczęśliwego powrotu do szkoły.
 

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi
 
Pragnę serdecznie podziękować Wam - Nauczycielom i Wychowawcom za trud włożony w nauczanie, opiekę i wychowanie uczniów. Sukcesy uczniów są Państwa zasługą, gdyż to Wy przekazujecie swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata, uczycie wartości i zasad, które są niezwykle cenne i potrzebne w dorosłym życiu. Dziękuję za odpowiedzialne podejście do nowych zadań edukacyjnych w okresie pandemii, za Waszą kreatywność i elastyczne podejście do nowych warunków pracy zdalnej.

Życzę, aby nie zabrakło Państwu zapału do dalszej pracy oraz podejmowania trudu kształtowania umysłów i charakterów młodych ludzi.
Pracownikom Administracji i Obsługi dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły oraz za rzetelne i odpowiedzialne wykonywanie swoich obowiązków.
 
Zachęcam wszystkich do skorzystania z przygotowanej przez Miasto oferty zajęć sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.
Jeszcze raz życzę wspaniałych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021.

 

Źródło: UM Suwałki

Foto archiwalne

1 Komentarzy

Pracownik

27/06/2020

Co się stało ?  pamiętał że w Szkołach pracują nie tylko NAUCZYCIELE!!!!!!!

Dodaj komentarz