Połamane gałęzie i przewrócone drzewa po burzy w Suwałkach

Silne porywy wiatru, w kilku miejscach naszego miasta poważnie uszkodziły drzewostan.

Są już pierwsze skutki czwartkowej (24.06) burzy, która przeszła nad Suwałkami. Silne porywy wiatru w kilku miejscach naszego miasta poważnie uszkodziły drzewostan.

 

Zarząd Dróg i Zieleni na terenie Suwałk otrzymał wczoraj kilkanaście zgłoszeń - w większości były to połamane gałęzie jednak kilka drzew zostało usunięte w całości. Działo się tak m.in. w Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie upadająca gałąź mocno uszkodziła rosnące obok drzewo, a następnie runęła na ścieżkę spacerową niedaleko parkingu przed Urzędem Miasta. Na szczęście nikomu nic się nie stało, chociaż niedaleko przechodziło kilka osób. Warto podkreślić, iż drzewo, które uległo uszkodzeniu, przed nadejściem burzy pozornie wyglądało na zdrowe. Złamany konar odsłonił pień, który w środku był spróchniały jednoznacznie wskazując na postępującą śmierć biologiczną.

 

Podobna sytuacja miała miejsce na ul. Wojska Polskiego, gdzie konieczne było usuwanie drzewa z ciągu pieszo-rowerowego. Mieszkańcy miasta informowali pracowników Zarządu Dróg i Zieleni o podobnych zdarzeniach także w innych lokalizacjach. W wyniku silnego wiatru duża gałąź spadła na ul. Adama Mickiewicza niedaleko jednostki ratowniczo-gaśniczej. Wiatr połamał drzewa także w okolicach kładki na ul. Ogrodowej.

 

- Na dzisiejszą noc również zapowiadane są gwałtowne zjawiska. Prosimy o ostrożność. Najbezpieczniej będzie nie przebywać w pobliżu drzew podczas burz, warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym pozostawiamy samochód. Przypominamy również aby zabezpieczyć rzeczy znajdujące się na balkonach – mogą zostać porwane podczas burzy przez porywisty wiatr. Wspólnie dbajmy o swoje bezpieczeństwo - informuje ZDiZ.

 

Dodaj komentarz