Kolejna osoba oszukana w internecie

Z konta bankowego 24-latki z Suwałk zniknęło blisko 500 złotych

Suwalczanka na jednym z portali aukcyjnych sprzedawała fotelik samochodowy. Zamiast otrzymać na swoje konto pieniądze za sprzedaż przedmiotu, została oszukana. Z konta bankowego 24-latki zniknęło blisko 500 złotych.

 

We wtorek (20.07) do policjantów z suwalskiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana, podczas sprzedaży na portalu aukcyjnym. Z relacji suwalczanki wynikło, że na jednym z komunikatorów napisała do niej osoba zainteresowana jej ofertą. Transakcja miała się odbyć za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kupująca zaoferowała, że zorganizuje kuriera, który odbierze przesyłkę, a pieniądze trafią bezpośrednio na konto sprzedającej.

 

24-latka weszła w link, który otrzymała w wiadomości nadesłanej w komunikatorze. Następnie pojawił się komunikat o konieczności wprowadzenia numeru karty i nr CCV (to również numer z karty bankomatowej) oraz podaniu daty ważności karty oraz salda konta. Sprzedająca, nieświadoma tego, że ma do czynienia z przestępcami wszystkie dane  podała. Dzięki temu miała otrzymać pieniądze za sprzedawany fotelik. Dodatkowo kobieta autoryzowała transakcje kodem, który w tym czasie otrzymała ze swojego banku sms. Oszuści nie marnowali czasu. Wykorzystując otrzymane dane włamywali się na konto pokrzywdzonej kobiety, z którego ukradli pieniądze. 24-latka straciła blisko 500 złotych.

Dodaj komentarz