Bilety godzinne i dobowe w suwalskiej komunikacji

bilety wieloprzejazdowe 60-minutowe oraz 24-godzinne w Suwałkach

 

Suwalscy radni podjęli decyzję, aby od przyszłego roku w komunikacji miejskiej wprowadzić do sprzedaży bilety wieloprzejazdowe 60-minutowe oraz 24-godzinne.

 

W środę (29.11) podczas sesji Rady Miasta Suwałki miejscy radni przyjęli zmiany uchwały w sprawie opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na terenie miasta Suwałk oraz na terenie gminy Suwałki. Chodzi o wprowadzenie do sprzedaży nowego rodzaju biletów, które mają ułatwić podróżowanie mieszkańcom. Siatka połączeń komunikacji miejskiej składa się bowiem z 22 linii i zdarza się, że do realizacji celu podróży przez pasażera wymagany jest zakup kilku biletów, aby przesiąść się z jednej linii na drugą. Jest to, zdaniem władz miasta, niejednokrotnie powód do rezygnacji z podróży autobusem, dlatego też chcąc zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z autobusów oraz przesiadania się bez ponoszenia wysokich kosztów, wprowadzono rozszerzenie oferty biletowej poprzez wprowadzenie do cennika nowych biletów czasowych wieloprzejazdowych na terenie miasta:

 

1) bilet wieloprzejazdowy 60-minutowy:

  • normalny w cenie 5,00 zł,
  • ulgowy w cenie 2,50 zł,

2) bilet wieloprzejazdowy 24-godzinny:

  • normalny w cenie 10,00 zł,
  • ulgowy w cenie 5,00 zł.

 

Powyższe ceny biletów ustalono na podstawie cen biletów jednoprzejazdowych: normalny 3,60 zł, ulgowy 1,80 zł.

- Możliwość zakupu biletu czasowego (ważnego godzinę lub dobę od momentu skasowania w pierwszym pojeździe) zwiększy zasięg podróży pasażerów korzystających dotychczas z biletów jednoprzejazdowych i którzy przesiadając się z linii na linię płacili zbyt dużo. Wprowadzenie niniejszej zmiany może spowodować zwiększenie ilości podróży autobusami komunikacji miejskiej, realizowanych dotychczas samochodem osobowym (możliwość załatwienia kilku spraw w ciągu jednego dnia to koszt jedynie 5 zł/10 zł), co może wpłynąć na wzrost przychodów z biletów komunikacji miejskiej, jednakże poziom wzrostu jest trudny do oszacowania - przekazano w uzasadnieniu uchwały.

Nowe bilety pojawią się od 1. stycznia 2024 roku.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz