Gmina Suwałki stara się o środki na budowę dróg

Fundusze na remont i przebudowę dróg gminnych

O dofinansowanie budowy i przebudowy dziewięciu odcinków dróg wystąpiła do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych Gmina Suwałki.

 

Najdłuższy planowany do budowy odcinek (4,15 km) to trasa Kuków Folwark - Korkliny z budową drogi przez wieś Korkliny. Drugi, podobnej długości odcinek (4,1 km) samorząd chce utwardzić na trasie Leszczewek-Leszczewo, gdzie aktualnie jest droga żwirowa. Kolejna planowana inwestycja to przebudowa drogi żwirowej na utwardzoną w Taciewie (2,8 km). Samorząd wystąpi też o dofinansowanie przebudowy trzech około półtorakilometrowych odcinków dróg żwirowych na utwardzone w Osinkach, na trasie Zielone Kamedulskie-Wychodne oraz Białej Wodzie. W planie jest też przebudowa kilometrowego odcinka w Okuniowcu i półkilometrowych odcinków w Starym Folwarku i na trasie Krzywe-Mała Huta. 

 

W sumie wnioski obejmują ponad 18 kilometrów dróg. Realizacja zaplanowana jest na przyszły, a w przypadku części dróg również 2022 rok. Z kolei w tym roku w Gminie Suwałki budowane lub przebudowywane jest około 10 kilometrów dróg.

Dodaj komentarz