Air Show, Wojciech Fortuna i Henryk Owsiejew nagrodzeni

 jubileuszowa gala konkursu Podlaska Marka w Białymstoku

 

W miniony piątek (24.05) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się jubileuszowa gala konkursu Podlaska Marka. W tym roku zwycięzcą wkategorii Podlaska Marka Konsumentów został pokaz akrobacji lotniczych Odlotowe Suwałki AIR SHOW.

 

Pokazy lotnicze pod nazwą Odlotowe Suwałki Air Show 2023, które w ubiegłym roku odbyły się w naszym mieście zostały docenione przez internautów w głosowaniu na Podlaską Markę Konsumentów. Internetowe głosowanie na produkty, inicjatywy i wydarzenia, promujące Województwo Podlaskiego odbyło się w kwietniu. Teraz, podczas jubileuszowej 20. edycji Gali Podlaska Marka w Białymstoku, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz mógł odebrać nagrodę za to wydarzenie.  

- Cieszę się, że ta młoda, bo trzyletnia, aczkolwiek bardzo widowiskowa impreza, znalazła uznanie wśród kapituły i licznych odbiorców. Chciałbym podziękować inicjatorom, realizatorom i partnerom wydarzenia – mówił prezydent.

Honorowym ambasadorem województwa podlaskiego został Wojciech Fortuna, polski skoczek narciarski, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo. Były sportowiec od 20 lat związany jest z Suwalszczyzną i tamtejszym Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki przypadł w udziale Henrykowi Owsiejewowi, prezesowi zarządu firmy Malow Sp. z o.o. Nagrodę wręczył mu przewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski w towarzystwie wojewody Jacka Brzozowskiego.

 

Źródło: Podlaskie.eu

1 Komentarzy

Dodaj komentarz